Loučovice 12
+420 602 447 532
chalupa.anna@seznam.cz
Rezervace
Cyklostezky

Cyklistický ráj najdete na Lipně

Na Lipně je pro cyklisty připraven systém pěti navzájem propojených cyklotras značených dle celostátní metodiky Klubu českých turistů (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033). Tyto cyklotrasy jsou napojeny na pěti hraničních přechodech na rakouské cyklostezky a dále na šumavské cyklostezky. Levý břeh s nedotčenou přírodu pravého břehu Lipna spojují tři převozy (Horní Planá – Bližší Lhota, Frymburk – Frýdava a Dolní Vltavice – Kyselov).

Nejlepší cyklostezky na Lipně:

Levobřežní páteřová cyklostrasa Lipenská magistrála (58,5 km).

Spojení šumavské přírody s historií Českého Krumlova – Cyklostezka Krumlovská (74,5 km).

Náročnější trasa zakončená zaslouženou odměnou v podobě scenérií Plešného jezera a vrcholu Plechý – Cyklostezka Rakouská (74,5 km).

Cyklostezka krajinou podél Schwarzenberského plavebního kanálu – Schwarzenberská cesta (61.0 km)

Cyklostezka Svatomášským pohořím (34 km) s nejvýše položenou zříceninou v ČR Vítkův hrádek.

To nejlepší z obou břehů Lipna – náročná cyklotrasa okolo celého Lipna (108 km).

Rovinatá trasa poskytující neustálý kontakt s Lipnem, doplněná dvojnásobnou plavbou převozem – cyklostezka Jezerní (50.5 km).

Krajinou básníka Šumavy – cyklostezka Po stopách Adalberta Stiftera (65.9 km).

Cyklostezka Vltavským kaňonem (39.9 km) kolem přírodní rezervace Čertova stěna-Luč.

Oblíbená cyklostezka se sladkou odměnou v podobě nejkrásnějšího výhledu na celé Lipno – kolem Lipna na Vítkův hrádek (30 km).

Chalupa Anna leží v turisticky velmi atraktivní oblasti jezera Lipno. Lokalita polosamoty, vzdálena necelého 1,3 kilometru od hráze, zaručuje klidné, ničím nerušené a pohodové prostředí pro dokonalý odpočinek po náročném dni a přitom jste vzdáleni pouze několik minut chůze od centra veškerého dění, které „jihočeské moře“ Lipno nabízí.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.